قالب وردپرس
وبسایت تخصصی مهندسی برق با ارائه مطالب در زمینه ی مهندسی برق و الکترونیک و با هدف ارتقا دانش مخاطبین فعالیت می کند.

توربین‌های بادی حلزونی با بازده بالا

شرکت ارشمیدس، توربین بادی شهری جدیدی تولید کرده است که ادعا کرده بازدهی ۸۰ درصدی آن می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور، منظره شهر‌ها را تغییر دهد.

این شرکت رسما با معرفی توربین Liam F1 که یک توربین بادی شهری محسوب می‌شود، بازده عملکردی آن را، ۸۰ درصد بازده تئوری محاسبه شده برای آن عنوان کرده و این در حالی است که بازده میانگین توربین‌های بادی که تا کنون وجود داشته‌اند، عددی بین ۲۵ تا ۵۰ درصد بوده است
این توربین ۷۵ کیلوگرمی با عرض ۱.۵ متری خود، از نظر ظاهر، شباهتی به توربین‌های بادی معمولی که تا به حال دیده‌ایم ندارد. پره‌های آن، شبیه به صدف پیچ در پیچ حلزون طراحی شده‌اند. این پمپ پیچ در پیچ، اولین بار توسط ریاضی‌دان یونان باستان ارشمیدس اختراع شده است.

بنا به گزارش‌ها، شکل خاص این توربین، منجر به حداقل شدن مقاومت مکانیکی پره‌ها شده و در نتیجه به آن‌ها اجازه می‌دهد که کاملا آزادانه و بی‌سر و صدا بچرخند. این ویِژگی، بسیار کارآمد خواهد بود، چرا که سر و صدای تیغه‌ها در حین چرخش، یکی از مشکلات اصلی و شایع در توربین‌های بادی روی پشت بام است. علاوه بر این ادعا شده است که طراحی این پره‌ها به صورتی است که همیشه توربین را در مناسب‌ترین جهت وزش باد قرار می‌دهد تا حداکثر خروجی قدرت را بدست آورد.

[http://www.aparat.com/v/FPxzd]

به گزارش “برق نیوز” علاوه بر ادعای بازده ۸۰ درصدی توربین، شرکت Archimedes بیان کرده است: «میانگین انرژی تولید 1500Liam F1   کیلووات ساعت در سال، (با میانگین سرعت باد ۵ متر بر ثانیه) است رقمی حدودا نصف میزان برق مصرفی یک خانه معمولی در سال.» این ادعا، توجه بسیاری از افراد و شرکت‌ها را به خود جلب کرده است. به علاوه شرکت تولیدکننده ادعا کرده است که بیش از ۵۰ بار، Liam را تست کرده و تا به حال، بیشتر از ۷۰۰۰ توربین به ۱۴ کشور در سراسر دنیا فروخته است.

این شرکت اعلام کرده است که توربین بادی شهری لیام F1 از اول جولای رسما وارد بازار فروش خواهد شد. بر اساس پست‌های قبلی سایت این شرکت، این توربین با قیمتی حدود ۵۴۵۰ دلار آمریکا به فروش خواهد رسید.


یک دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Menu Title
Site is using the Seo Wizard plugin by http://seo.uk.net/
پوسته وردپرس